כרטיסים כרטיסים

יונקיםלמור חום

שם באנגליתBrown lemur
שם מדעיEulemur fulvus
משפחהלמוריים
מצב שימור
VU
פגיע

מידע מעניין מידע מעניין

הלמור החום הנמצא בגני החיות בארץ, מקורו בגן החיות התנ"כי והוא כנראה הכלאה של שני תתי מינים של למור חום.

תפוצה
צפון מדגסקר.
תפוצה
פעילות
יום
תוחלת חיים תוחלת חיים
בטבע מגיע עד 25 שנים. בשבי עד 36 שנים.
מזון מזון
פירות, ניצנים ופרחים.
גודל גודל
אורך הגוף עד 50 ס"מ, אורך הזנב כאורך הגוף. המשקל עד 4 ק"ג.
יונקים מידע

הלמור החום הוא קיפוף בגודל בינוני. בדומה לכל שאר הלמורים האמיתיים, ללמור החום ישנה ראיה בינוקולרית וזנב ארוך ופרוותי. בדומה ללמורים אחרים יש בלוטות ריח על המפרקים המשמשים לתקשורת. קיים דימורפיזם זויגי כאשר לזכר ישנה רעמת פרווה בצבע לבן המקיפה את פניו.
הלמור החום חי בלהקות המורכבות מזכרים ונקבות. גודל הקבוצה משתנה ועשוי לנוע בין 3-12 פרטים. בדומה למיני למורים אחרים, חלק נכבד מהזמן מוקדש לסירוק הדדי המסייע ביצירת קשרים חברתיים בין הפרטים. הסרוק נעשה בעזרת הפה כשבלסת התחתונה השיניים התחתונות הקדמיות ארוכות ומשמשות מעין מסרק.
התקשורת אצל הלמור החום מבוססת בעיקר על תקשורת באמצעות ריח אך גם תקשורת קולית ותקשורת ויזואלית (תנוחות גוף והבעות). מעט מאוד ידוע על הרבייה של הלמור החום. הלמור החום מגיע לבגרות מינית בגיל שנה – שנתיים. עונת הרבייה מתרחשת בחודשים יוני- יולי ומשך ההיריון נמשך כארבעה חודשים שבסופו נולד ולד אחד בסתיו. במשך שלושת השבועות הראשונים הולד נצמד אל בטן האם ולאחר מכן עובר לרכב על גבה. בשלב זה הוא מתחיל להתנסות בצעדים ראשונים ולאחר מכן באכילת מוצקים ראשונים. הגור נגמל בגיל 4-6 חודשים.

צילום:מיכה בריקמן