כרטיסים כרטיסים

בתי ספר המכון הביולוגי

מוסדות חינוך

מנהל/ מורה יקר!
אנו שמחים להציג בפניך את מגוון התוכניות של המכון הביולוגי, גן החיות הלימודי והגן הבוטני , חיפה. משנת 1949 ועד היום, מקיים המכון את המטרות לשם הוקם והעמדות במרכז הוויתו: לימוד והכרת בעלי החיים והצומח של ארץ ישראל.
המכון רואה בחשיבות רבה את ייעודו כמחנך, הן בהרכבת דעתו של המבקר בגן החיות והן בהגברת המודעות לנושא שימור המגוון הביולוגי, לצד פיתוח בר קיימא.
המכון הביולוגי וגן החיות מהווים מזה שנים מוקד להוראת הביולוגיה, הזואולוגיה, האקולוגיה והבוטניקה. הלמידה בגן החיות יוצרת קשרים בין הדיסציפלינות השונות ומאפשרת הוראה בין תחומית מגוונת, המשלבת לימוד עם הנאה וחוויה.

תוכנית הפעילויות החדשה של המכון הביולוגי תוכננה והותאמה במיוחד לתוכניות הלימודים החדשות של חטיבות הגיל השונות. התוכנית משלבת סיורים מודרכים, סדנאות יצירה, קמפוסי-טבע, הרצאות ,הנחיית עבודות אישיות וכיתתיות, כמו דם פעילויות ייחודיות: ימי שיא בית ספריים, פעילויות לגני ילדים, סדנאות ניהול, קייטנות חוגים, אירועים משפחתיים, ספארי לילה ועוד.
כל התכנים הלימודיים אושרו ע"י הפיקוח על הוראת מהדעים והמפמ"רים במשרד החינוך. הצוות המיומן והמקצועי של המכון הביולוגי נבחר בקפידה על כישוריו האקדמיים והוא בקי ומתעדכן בכל המתרחש בגן החיות ובממצאי המחקר האחרונים.
בגן החיות של חיפה תזכו להכיר את צוות המדריכים האדיב שילווה ויתמוך בכם לאורכו של הביקור. צוות ההדרכה הוכשר להעניק לכם חוויה לימודית מקורית המשלבת הפעלה, יצירה ודמיון.
אנו נשמח לארח אותך את תלמידיך בכל עת ואף לבנות ולפתח עבורכם פעילויות על פי הצרכים שיועלו על ידיך!

צילום:ראובן כהן.