כרטיסים כרטיסים

המרכז הרפואי לחיות בר

המרכז הרפואי לחיות בר מכיל חדר ניתוח גדול ובו ציוד אבחוני, מעבדה לבדיקות השונות, חדרי הסגר ואשפוז. המקום מותאם למתן טיפול לכול בעלי החיים המצויים בגן החיות.

הרפואה המונעת מהווה גורם חשוב מאד ברפואת חיות הבר ותוכנית הטיפול המונע כוללת מס' התייחסויות והן:

  1. חיסונים כמו: כלבת, טטנוס, וכדו'
  2. טיפולים תקופתיים כמו: תילוע, טילוף וכדו'
  3. בדיקות תקופתיות מתבצעות לבעלי החיים השונים במהלכן נשקל בע"ח , נלקחות בדיקות דם וצואה, במידת הצורך רנטגן, אולטרסאונד, בדיקת שיניים וטיפולים נוספים.
  4. הסגר – כניסת בע"ח חדש לגן החיות מלווה בהימצאותו בהסגר עד תום הבדיקות וזאת על מנת למנוע כניסת מחלות מדבקות לגן החיות.
  5. טיפולי חירום – כל שינוי התנהגותי, כל דיווח של המטפל האישי, שינויים בתיאבון, שינויים במצב הרוח, שינויים בצריכת המים שינויים בכסות הגוף מצריכים מעקב וטיפול שכן הם עשויים להתריע על אפשרות תחלואה.
  6. תזונה – רביה, גדילה, תחלואה הינם תוצאה ישירה לתזונת בעלי החיים ומכאן חשיבותם הרבה. הדיאטה של בע"ח נבחנת בקפידה ולכול בע"ח נבנה תפריט המתאים לו הכולל לעיתים גם תוספי תזונה

בראש צוות המרכז הרפואי לחיות בר עומדת ד"ר אור שליט, הווטרינרית הראשית של גן החיות הלימודי ולצדה צוות וטרינרים ומטפלים רחב ומנוסה.

גן החיות חבר בארגון הווטרינרים האירופי (EAZWV ) המקיים שת"פ פורה בין גני החיות האחרים בעולם.

___________________________________________________________________________________

שמירה על הטבע בגן החיות חיפה

שימור- גן החיות מהווה מקום שימור למינים של בעלי חיים בסכנת הכחדה.
מינים רבים של בעלי חיים מצויים כיום על סף הכחדה, וללא החזקתם ושמירתם בגני חיות היו נעלמים כליל.
להימצאותם של בעלי חיים כאלה בגני החיות חשיבות משולשת: ראשית, גן החיות מבטיח כך את המשך קיום המין, גם אם בכמות קטנה, ומאפשר את ההיכרות עמו; שנית, ישנם גני חיות המעורבים בפרויקטים של השבת חיות בר אל הטבע, במטרה להציל את המין מפני הכחדה; שלישית, גן החיות מביא להעלאת המודעות בציבור לסוגיה כולה.
גם כאן, לחוויה האישית ערך רב, שכן זו היא שעשויה להביא לגירוי מחשבתו של המבקר בגן החיות בנושא שמירת הטבע בחיי היומיום ועזרה לבעלי החיים שבסכנה.